Vrácení a výměna zboží

Vrácení nebo výměna zboží zakoupeného na e-shopu www.vytiskni.cz

Přišlo Vám zboží, které jste si objednali, ale nesplňuje Vaše požadavky?
Nebojte, známe to taky. I když se snažíme, aby popisky i fotografie zboží byly co nejpřesnější, tak se může stát, že když se Vám zboží dostane do ruky a vidíte ho naživo, zjistíte, že to není úplně to pravé, co jste si představovali. Není to žádný problém. U nás zakoupené zboží samozřejmě můžete vrátit bez udání důvodu do 14-dnů od data jeho převzetí. Právní nárok na vrácení zboží v zákonné 14-denní lhůtě vzniká pouze spotřebitelům a nevztahuje se na objednávky, které jsou uskutečněny v rámci obchodní a podnikatelské činnosti, zjednodušeně když je v objednávce a poté i na faktuře uvedeno IČO odběratele. V těchto případech nás kontaktujte a domluvíme se, zda je možná výměna zboží.

Za jakých podmínek můžu zboží vrátit ve 14-denní lhůtě?
- zboží je kompletní včetně veškerého příslušenství, manuálů apod. Například tiskárna musí být včetně dodaných kabelů, CD, manuálů a originálně zabalených nepoužitých tiskových kazet
- spotřební materiál (tonery, inkousty, válce apod.) lze vrátit ve 14 denní zákonné lhůtě, pouze pokud je nepoužitý a nerozbalený

V jakých případech zboží nelze vrátit ve 14-denní zákonné lhůtě bez udání důvodu:

 • odběratelem není spotřebitel – jedná se o nákup v rámci obchodní či podnikatelské činnosti
 • při dodávce, zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu (typicky například materiál potištěný na zakázku, etikety vyrobené na zakázku)
 • při dodávce zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím (inkoustové a tonerové kazety jsou po otevření originálního balení zbožím, které podléhá rychlé zkáze a proto se na ně nevztahuje právo na vrácení zboží ve 14 denní lhůtě bez udání důvodu)
 • zboží je poškozené nebo nefunkční, tento případ vyřešíme reklamací zboží

Jak postupovat výměna nebo vrácení zboží, proběhlo co nejrychleji?

 1. Nejlepší cestou k rychlému vyřízení vrácení nebo výměny zboží je vyplnění formuláře výměny – vrácení zboží.
 2. Ve formuláři vypište pole, která jsou označena modře a podepište v kolonce, která je k tomu určena.
 3. Pokud zboží vracíte ve 14-denní zákonné lhůtě, tak také pečlivě vyplňte číslo účtu, kam máme zaslat platbu za vrácené zboží.
  Balíček nikdy nezasílejte na dobírku. Nevyžádané dobírky nepřebíráme a zásilka by Vám v takovém případě byla dopravcem vrácena.
 4. Zabalte zboží, které k nám posíláte, tak aby nemohlo být při přepravě poškozeno, přiložte k němu vyplněný formulář vrácení zboží a daňový doklad / fakturu
 5. Balíček se zbožím a vypsanými doklady doručte na naši adresu:
  Vytiskni.cz, s.r.o., Poděbradova 928/4, 430 01  Chomutov
 6. Hned jak nám zásilka dorazí, tak Vás o tom budeme informovat. Peníze za vrácené zboží Vám pošleme co nejdříve na účet, nejpozději do 14 dnů ode dne odstoupení od smlouvy, ne však dříve, než dojde k doručení vraceného zboží na náš sklad. Náklady na vrácení zboží jsou v tomto případě na straně kupujícího.

Další informace ke vrácení zboží:

 

Obal zboží
Jednoznačně doporučujeme vrácení zboží v originálním nepoškozeném obalu. I když obal výrobku není předmětem jeho koupě ani součástí koupené věci, tak má Vytiskni.cz, s.r.o.  právo na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží, které jsou vždy individuálně posouzeny a jako takové zákazníkovi naúčtovány a započteny s částkou za vrácené zboží. V neposlední řadě také originální obal zboží nejlépe ochrání zboží při přepravě.

Použité vs. nepoužité zboží
Pokud dojde ke zjevnému použití, a nebo opotřebení zboží, tak je společnost Vytiskni.cz, s.r.o. může požadovat úhradu nákladů spojených s uvedením zboží do původního stavu. Této situaci předejdete, pokud zboží sami uvedete do původního stavu (zkompletování, správné zabalení atd.).

14-denní lhůta k odstoupení od smlouvy
K odstoupení od smlouvy musí dojít ve 14 kalendářních dnech.  Lhůta začíná následujícím kalendářním dnem po dni převzetí zboží. Pokud končí lhůta o víkendu nebo ve svátek, tak je za poslední den lhůty brán nejbližší následující pracovní den.

Zde si můžete stáhnout formuláře pro výměnu/vrácení zboží:

Formulář výměna-vrácení zboží v XLS (Microsoft Excel 97-2003)
Formulář výměna-vrácení zboží v PDF (Adobe Reader)

Na vašem soukromí nám záleží

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

Povolit všePodrobné nastavení